Patronat PIIT: Digital Festival

PIIT po raz kolejny objął patronat nad Digital Festival, organizowany przez Fundację Digital Poland.

Pandemia udowodniła, że cyfryzacja to nie rewolucja, a ewolucja. Innowacje na dobre zagościły w naszych domach, biurach i szkołach, a w czasach kryzysu pozwoliły utrzymywać nam utrzymać relacje z bliskimi, pracodawcą czy nauczycielem. Cyfrowe kompetencje okazały się niezbędne, tak jak umiejętność czytania i pisania. Dziś już nikogo nie trzeba przekonywać, że nowe technologie są gwarancją nieustannego rozwoju. Ostatnie miesiące przyniosły zmiany i zwiększyły nasze potrzeby. Dlatego otwieramy się NA WIĘCEJ, a Digital Festival to idealna okazja, aby przygotować się na przyszłość większych, cyfrowych możliwości.

Więcej technologicznej wiedzy

Tegoroczna edycja Digital Festivalu odbędzie się w dniach 01.10-10.11. Sześć tygodni Festiwalu, to okazja do zdobycia cyfrowych kompetencji, spotkań z twórcami najbardziej innowacyjnych rozwiązań w Polsce, a także przełamania obaw przed nowymi technologiami. Każdy bezpłatnie może wziąć udział w Festivalu poprzez:

Noc Innowacji | 22.10.2022

Nocy Innowacji, to czas spotkań z technologią. Wspólnie z partnerami otwieramy zaplecza i kuluary parków technologicznych, uniwersytetów, innowacyjnych firm oraz inkubatorów przedsiębiorczości. Każdy z uczestników wydarzenia może zajrzeć tam, gdzie na co dzień działają najlepsi z najlepszych. Podczas prezentacji i wycieczek na żywo lub online, innowatorzy pokazują, nad czym obecnie pracują, odpowiadają na pytania oraz inspirują do działania.

Chcesz bezpłatnie dołączyć do grona organizatorów i zaprezentować tworzone innowacje?  Wypełnij formularz, a Twoje wydarzenie dodamy do kalendarza Nocy Innowacji.

Akademia SkillUp

Akademia SkillUp to całoroczna platforma ze starannie wyselekcjonowanymi, bezpłatnymi szkoleniami, które skutecznie podnoszą cyfrowe kompetencje. Od startu inicjatywy udało nam się zebrać ponad 90 kursów i wykładów masterclass, umożliwiających zdobycie technologicznej wiedzy na każdym poziomie. Na stronie znajdują się szkolenia z zakresu projektowania, programowania, sztucznej inteligencji, phisingu, czy zarządzania projektami. Szkolenia dedykowane są zarówno do osób indywidualnych jak i całych zespołów.

Chcesz bezpłatnie udostępnić swoje szkolenie? Wypełnij formularz i razem z nami rozwijaj poziom cyfrowych kompetencji Polaków.

Digital Fitness Test

Każdy może wykonać Digital Fitness Test, który pozwala określić poziom zaawansowania swoich cyfrowych kompetencji. Test przeznaczony jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a tegoroczna edycja powstała we współpracy z Komisją Europejską. Dodatkowo test wskazuje użytkownikom obszary, które wymagają poprawy, a także wyznacza kierunek do ich rozwoju. To pierwszy krok na drodze technologicznej edukacji.

Wydarzenia

Digital Festival to prawdziwe święto nowych technologii. W tym roku Festival trwa ponad miesiąc, dlatego kalendarz wydarzeń obfituje w szereg ciekawych wykładów, debat i spotkań z inspirującymi liderami, innowatorami, a także ekspertami w dziedzinie cyfryzacji.  Poza naszymi, licznymi wydarzeniami, swój udział w kalendarzu będą mieli również organizatorzy m.in. Festiwalu Przemiany (CNK), European Digital Days czy Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa.

Jesteś organizatorem wydarzenia związanego z cyfryzacją lub nowymi technologiami i organizujesz je w okresie trwania festiwalu? Wypełnij formularz, a Twoja inicjatywa znajdzie się na naszej stronie.

Nowoczesny Senior

Szczególnie ważną dla nas grupą są osoby starsze oraz poziom ich cyfrowych kompetencji. Dlatego w tym roku podczas wspólnie z Partnerami organizujemy akcję edukacyjną dla seniorów. Ponad 100 Uniwersytetów Trzeciego Wieku od 01.10 do 10.11 przeprowadzi wśród swoich studentów szkolenie, które przygotowaliśmy na bazie naszego przewodnika. Prezentacja szkoleniowa zawiera 13 rozdziałów, które pomagają w płynnym wejściu i odnalezieniu się w świecie współczesnych technologii. Każdy z partnerów akcji otrzyma również darmową, drukowaną wersję „Nowoczesny Senior – przewodnik po cyfrowym świecie”. W tegorocznej edycji wyślemy również nasz przewodnik do Kół Gospodyń Wiejskich.

Jeśli chcesz przeprowadzić szkolenie dla lokalnej społeczności seniorów, wypełnij nasz formularz.

Cyfrowe Historie

Nic tak nie inspiruje jak prawdziwe historie ludzi, którzy osiągnęli sukces. Podczas Digital Festival rozmawiamy z osobami, które w cyfrowym świecie są od niedawna i udowadniają, że wystarczy mały rok w stronę digitalu, żeby zdobyć lepszą pracę, nowe kompetencje i pokonać swoje ograniczenia. To osoby z pierwszych stron gazet, twórcy kanałów na YouTube, a także założyciele małych i tych większych biznesów czy Kół Gospodyń Wiejskich. W ubiegłym roku cyfrowe doświadczenia pytaliśmy m.in. Macieja Orłosia, Tomasza Raczka czy Roberta Makłowicza.

Digital Ars

Zgłoś pracę w konkursie skierowanym do zespołów oraz artystów, którzy tworzą sztukę dzięki wykorzystaniu Sztucznej Inteligencji (AI). Celem konkursu jest wsparcie rozwoju innowacji w Polsce poprzez promocję możliwości AI, edukacja społeczeństwa poprzez oswajanie lęków w obszarze sztucznej inteligencji ukazując jej nowe możliwości oraz zachęcenie społeczeństwa do dialogu publicznego o nowych. Wygrane dzieła mogą zostać wykorzystane w produkcji seriali Player Originals oraz zostaną pokazane na wystawach: wirtualnych oraz fizycznych w kilku miejscach w Polsce.

Strefa Wiedzy

Blog prowadzony od czterech lat w ramach Digital Festival zawiera artykuły, poradniki, podcasty oraz materiały video przepełnione technologiczną wiedzą. W podziale na dziesięć grup tematycznych przygotowaliśmy treści, które pozwalają lepiej zrozumieć cyfrowy świat. Dzięki temu użytkownicy mogą zyskać nowe, cyfrowe umiejętności oraz dowiedzieć się, jak wykorzystać je zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Zapraszamy do obejrzenia podsumowania 3. edycji Digital Festival.