Agnieszka Wachowska

Ekspertka w obszarze prawa ICT
Partner w Kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy kierująca zespołem IT-Telco oraz Zamówień Publicznych. Specjalizuje się w problematyce prawnej nowych technologii, prawa autorskiego i cyberbezpieczeństwa. Od początku kariery prawniczej związana z rynkiem IT. Odpowiada również za wsparcie prawne działalności operatorów telekomunikacyjnych oraz doradztwo z zakresu prawa telekomunikacyjnego.

Ma na swoim koncie kilkaset projektów związanych z przygotowywaniem i negocjowaniem umów dotyczących IT. Uczestniczyła w przeprowadzaniu wielu dużych i kompleksowych audytów umów dotyczących IT, w tym badających zakres uprawnień do oprogramowania oraz możliwości przeniesienia oprogramowania do środowiska chmury obliczeniowej. Doradza klientom w projektach związanych z inwestycjami w innowacje oraz infrastrukturę IT i telekomunikacyjną.

Wykładowczyni z zakresu prawa IT, prawa nowych technologii oraz umów IT na studiach podyplomowych PAN a także na aplikacji radcowskiej OIRP Warszawa. Członkini zespołów roboczych PIIT oraz grup roboczych powołanych przez Urzędu Zamówień Publicznych. Wyróżniona indywidualnie w rankingu Chambers w kategorii TMT oraz Legal 500 jako Next Generation Partner w kategorii TMT.