Webinarium: WCAG – czy jesteście gotowi?

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji wspiera i promuje rozwiązania w obszarze integracji cyfrowej, zwracając szczególną uwagę na dostępności stron www dla osób z niepełnosprawnością. Obecnie wdrażamy nową witrynę internetową, która ma za zadanie sprostać wszystkim wytycznym międzynarodowego standardu WCAG 2.0.

PIIT ma świadomość, że walka z wykluczeniem cyfrowym osób z niepełnosprawnością wymaga wspólnych działań. Dostępne rozwiązania techniczne oraz komunikacyjne, wciąż nie funkcjonują w sposób, który umożliwia swobodny dostęp dla osób o specjalnych potrzebach, szczególnie nie posługujących się myszką i touch padem - niedowidzących, niewidomych czy głuchych.

Podczas webinarium:

*wskażemy cele - opowiemy szerzej o tym, dlaczego warto doskonalić dostęp do oferowanych usług dedykowanych Klientom z niepełnosprawnością
*opowiemy o szczegółach wdrożeń mechanizmów monitoringu i kontroli dostępności www na przykładach, które prezentować będą zaproszeni eksperci
*zwrócimy uwagę, na to jak ważne jest edukowanie developerów i administratorów stron www.

Spotkamy się z:

*ekspertem Fundacji Integracja - Jakubem Dębskim, który opowie o możliwościach audytu stron oraz doradztwa w zakresie wdrażania wytycznych WCAG 2.O.
*z ekspertem firmy Squiz – Dominikiem Paszkiewiczem, który opowie o wdrażaniu standardów WCAG podczas projektowania witryn, w tym nowej strony PIIT.
*z ekspertem firmy Migam – Przemysławem Kuśmierkiem, który omówi 2 przykłady dobrych praktyk wdrażanych przez firmę Migam.
*z ekspertem internet.pl –  Robertem Śmietanką, który opowie o monitorowaniu serwisów internetowych i doprowadzaniu do wzrostu ich dostępności.

Dołącz do spotkania Skype'a <https://meet.lync.com/polskaizba/dariusz.dolczewski/BZQR5JJY>
Problem z dołączeniem? Wypróbuj aplikację Skype Web App <https://meet.lync.com/polskaizba/dariusz.dolczewski/BZQR5JJY?sl=1>