Webinarium PIIT: Spory IT – perspektywa Wykonawców

23 lutego 2021 roku w godz. 11:00-13:00 odbędzie się bezpłatne webinarium dotyczące sporów o wykonanie umów IT i najważniejszych problemów prawnych z nimi związanych.

Analizie zostaną poddane między innymi takie zagadnienia jak:

  • najczęstsze przyczyny „konfliktów” w umowach IT,
  • rekomendowane scenariusze postępowań Wykonawców IT w sytuacjach spornych,
  • check-lista najważniejszych postanowień umownych zabezpieczających interesy Wykonawców na wypadek sporów.

Spotkanie poprowadzą mec. Xawery Konarski (Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy), Wiceprezes PIIT oraz mec. Agnieszka Wachowska (Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy), Członkini z ramienia PIIT grupy roboczej przy UZP pracującej nad nowymi rekomendacjami na zamawianie systemów IT.

Xawery to ekspert prawny z ponad 20-letnim doświadczeniem w nowych technologiach. Jest starszym partnerem i współzałożycielem kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy, w której nadzoruje prace zespołów Technologie Media Telekomunikacji (TMT), koordynując projekty realizowane w Polsce i w państwach Europy Środkowo-Wschodniej.

Jako ekspert prawny brał udział w pracach legislacyjnych nad szeregiem ustaw z zakresu prawa nowych technologii. Na przestrzeni ostatnich 15 lat wielokrotnie rekomendowany w polskich i zagranicznych rankingach prawników specjalizujących się w TMT i ochronie danych osobowych (m.in. Chambers Europe, Legal 500, Rzeczpospolita).

Jest arbitrem Sądu Polubownego ds. domen internetowych przy PIIT i członkiem organizacji: IAPP, INPLP, ITechLaw oraz SABI-IOD. Pełni funkcje doradcy prawnego Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska oraz Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU).

Agnieszka ma ponad 10-letnie doświadczenie w prawie IT. Jest parterem w Kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy, gdzie uczestniczy w pracach praktyki TMT, kierując zespołem IT-Telco. Specjalizuje się w problematyce prawnej nowych technologii i prawa autorskiego.

Odpowiada za wsparcie prawne działalności operatorów telekomunikacyjnych, doradztwo z zakresu zamówień publicznych na dostawy i usługi IT oraz cyberbezpieczeństwa. Doradza klientom w projektach związanych z inwestycjami w innowacje oraz infrastrukturę IT i telekomunikacyjną z wykorzystaniem środków unijnych oraz związanych z pomocą publiczną, w tym w strategicznych projektach dotyczących budowy i operowania sieciami szerokopasmowymi. Uczestniczyła w przeprowadzaniu wielu dużych i kompleksowych audytów umów dotyczących IT, w tym badających zakres uprawnień do oprogramowania. Stypendystka Universiteit van Tilburg (Holandia).

Dołącz do webinarium:

  • Przez aplikację mobilną: ID pokoju: 821-177-832

W przypadku problemów technicznych prosimy o kontakt z Maciejem Wnuk – maciej.wnuk@piit.org.pl

Zapraszamy!