Webinarium PIIT: Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych – Nowy Termin

Porozmawiajmy o nowych regulacjach PIIT zaprasza na bezpłatne Webinarium „ Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych” 12 maja 2020 w godz. 11:00 – 11:45

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych działa od października 2019 roku. Wówczas weszła w życie ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, która powołała do życia nowy rejestr. Służby gromadzą w nim dane o osobach fizycznych, które sprawują kontrolę nad spółką.

Najbliższe webinarium z cyklu FinTech, które odbędzie się już 17 marca b.r., zostanie poświęcone przedstawieniu nowych wymogów rejestrowych nałożonych na praktycznie wszystkie spółki prawa polskiego, wynikających z przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (AML). Podczas webinarium zostanie omówione m.in.:

  • kto ma obowiązek zgłaszać informacje do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych;
  • kim są beneficjenci rzeczywiści;
  • jakie informacje podlegają zgłoszeniu do Rejestru;
  • jak funkcjonuje Rejestr, w tym jak prawidłowo dokonywać zgłoszeń;
  • jakie sankcję grożą za niedopełnienie obowiązku zgłoszenia.

Webinarium poprowadzi Webinarium poprowadzi Maciej Miąsko - prawnik i ekonomista specjalizujący się w prawie nowych technologii.

Patronami medialnymi cyklu są: „Gazeta Finansowa”, „Gazeta Bankowa”, „MIT Sloan Management Polska”, „My Company Polska” i „Capital24.tv”.

Dołącz do webinarium:

Warszawa +48 (22) 209-2520

PIN konferencji: 337811#

  • Przez aplikację mobilną:

ID pokoju: 956-434-727