Webinarium PIIT: Przetwarzanie informacji o klientach i beneficjentach rzeczywistych w projekcie implementacji AMLD5

Porozmawiajmy o technologiach finansowych – PIIT zaprasza na bezpłatne webinarium „Przetwarzanie informacji o klientach i beneficjentach rzeczywistych w projekcie implementacji AMLD5”  – 24 czerwca 2020, godz. 11:00 – 11:45

Czym jest AMLD5, czyli tzw. piąta dyrektywa AML? Kiedy i dlaczego zostanie wdrożona w Polsce? Jakie są nowe wymogi związane z przetwarzaniem informacji przez instytucję obowiązane, wynikające z projektu nowelizacji przepisów o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (AML)?

Powyższe wątpliwości rozwieje ostatnie webinarium PIIT z cyklu FinTech.

Prowadzący – Maciej Miąsko, radca prawny – podczas spotkania omówi także zmiany w środkach bezpieczeństwa finansowego w świetle projektu implementacji AMLD5, w tym w środkach uproszczonych i wzmożonych. Przeanalizuje także wpływ projektowanej nowelizacji na zasady przetwarzania danych osobowych przez instytucje obowiązane.

Maciej jest prawnikiem i ekonomistą. Specjalizuje się w prawie nowych technologii, zwłaszcza w zagadnieniach związanych z usługami płatniczymi, AML i szeroko pojętym e-commerce. Posiada doświadczenie w zakresie prawa umów i usług świadczonych drogą elektroniczną, w tym pieniądza elektronicznego.

Wspierał instytucje finansowe przed organami nadzoru (KNF, NBP, GIIF), w tym brał udział w kilkunastu postepowaniach o uzyskanie zezwolenia instytucji płatniczej oraz kontrolach nadzorczych prowadzonych w tych instytucjach. Doradzał również instytucjom finansowym przy wdrażaniu szeregu procedur wewnętrznych (AML, kontrola wewnętrzna, zarządzanie ryzykiem). Uczestniczył w badaniach due diligence podmiotów rynku finansowego.

Patronami medialnymi cyklu są: „Gazeta Finansowa”, „Gazeta Bankowa”, „MIT Sloan Management Polska”, „My Company Polska” i „Capital24.tv”.

Dołącz do webinarium:

Warszawa +48 (22) 209-2520

PIN konferencji: 646372446#

  • Przez aplikację mobilną:

ID pokoju: 447-547-126