Webinarium PIIT: Praktyka orzecznicza Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych – wybrane przykłady dla sektora FinTech

PIIT zaprasza na webinarium „Praktyka orzecznicza Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych – wybrane przykłady dla sektora FinTech” – 10 czerwca 2020, godz. 11:00 – 11:45  Udział w webinarium jest bezpłatny.

Podczas siódmego webinarium PIIT z cyklu FinTech pochylimy się nad interpretacją przepisów ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO), istotną z punktu widzenia sektora FinTech.

Rozporządzenie obowiązuje już ponad dwa lata i przez ten czas wykształciła się w pewnym zakresie praktyka orzecznicza Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO).

PUODO regularnie wydaje decyzje administracyjne, w tym także te nakładające administracyjne kary pieniężne za naruszenie przepisów o ochronie danych osobowych.

Podczas webinarium Ekspert PIIT prowadzący – adwokat Henryk Hoser - omówi wybrane decyzje Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych zawierające istotne stanowiska organu nadzorczego. Skupi się na tych orzeczeniach, które mogą mieć znaczenie dla podmiotów z sektora FinTech lub też bezpośrednio dotyczą takich podmiotów.

Henryk specjalizuje się w prawie ochrony danych osobowych oraz szeroko pojętym prawie nowych technologii, w tym w prowadzeniu postępowań przed Prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Jest autorem i współautorem artykułów m.in. poświęconych zmianom wprowadzonym przez ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO). Wspierał Departament Orzecznictwa Legislacji i Skarg w Biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, pełnił funkcję Administratora Bezpieczeństwa Informacji w podmiotach z takich branż jak spółdzielcza, medyczna, motoryzacyjna czy produkcyjna.

Obecnie realizuje projekty audytowe i wdrożeniowe oraz doradza klientom, ze szczególnym uwzględnieniem instytucji finansowych, przy opracowywaniu i aktualizowaniu dokumentacji dotyczącej przetwarzania danych osobowych.

Patronami medialnymi cyklu są: „Gazeta Finansowa”, „Gazeta Bankowa”, „MIT Sloan Management Polska”, „My Company Polska” i „Capital24.tv”.

Dołącz do webinarium:

Warszawa +48 (22) 209-2520

PIN konferencji: 312932162#

  • Przez aplikację mobilną:

ID pokoju: 426-819-427