Webinarium PIIT: Platforma Blockchain dla Rynku Kapitałowego - droga do adopcji technologii blockchain

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium

„Platforma Blockchain dla Rynku Kapitałowego - droga do adopcji technologii blockchain”,

które odbędzie się 30 czerwca 2022 roku w godz. 11:00 – 12:00

Dołącz przez aplikację mobilną (ID wydarzenia): 544-188-468

Szanowni Państwo,

Piąty webinar ekspercki dotyczący raportu PIIT „Blockchain w Polsce. Wersja 2.0” poświęcony jest zastosowaniu blockchain na rynku kapitałowym.

Technologia blockchain od wielu lat obiecuje rewolucję w wielu obszarach naszego życia i gospodarki, szczególnie mocno podkreślając zmiany modelu świadczenia usług finansowych.  Eliminacja pośredników przy jednoczesnym zapewnieniu niezmienności zapisów rozpala wyobraźnię wielu, generując zjawisko szerokiego hype. Pomimo to, liczba rozwiązań opartych na modelu rejestrów rozproszonych na rynkach finansowych jest nadal skromna, a wiele prób kończy się na poziomie technicznych PoC.

Podczas webinarium Pan Rafał Wawrzyniak, ekspert Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, opowie o tym, dlaczego tak się dzieje oraz jakie wyzwania czekają technologię blockchain na drodze do jej szerszej adopcji.

Raport „Blockchain w Polsce. Wersja 2.0” można bezpłatnie pobrać na stronie www.raportblockchain.pl

Prowadzący


Pan Rafał Wawrzyniak, Dyrektor Działu Eksploatacji Systemów Informatycznych w Grupie Kapitałowej KDPW S.A.
Od prawie dwudziestu lat zaangażowany w budowę rozwiązań informatycznych dla sektora finansowego w Polsce, wcześniej związany z tworzeniem oprogramowania dla sektora energetycznego. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie projektowania oraz tworzenia oprogramowania, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii zarządzania jego architekturą. Obecnie zaangażowany w szereg inicjatyw ukierunkowanych na poszukiwanie potencjału technologii blockchain w obszarze rynku kapitałowego. Współtwórca w tym stworzenia systemu do obsługi procesu zdalnego głosowania inwestorów na Walnych Zgromadzeniach – eVoting. Inicjator i współtwórca koncepcji Platformy Blockchain dla Rynku Kapitałowego, stanowiącej sektorowe rozwiązanie w obszarze usług posttransakcyjnych.
Jako ekspert dzieli się swoją wiedzą w ramach studiów poświęconych technologii blockchain organizowanych przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Aktywnie uczestniczy w pracach krajowych grup roboczych związanych z technologią blockchain. Współtworzył jako inicjator oraz jeden z autorów koncepcję rozszerzenia znaczenia prawnego pieczęci elektronicznej, wypracowaną w ramach działań grupy roboczej ds. rejestrów rozproszonych i blockchain przy MC.

W przypadku problemów technicznych prosimy o kontakt z Maciejem Wnukiemmaciej.wnuk@piit.org.pl