Webinarium PIIT: Ewolucja systemów blockchain oraz przykłady wdrożeń i zastosowań na bazie doświadczeń firmy Billon

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium

„Ewolucja systemów blockchain oraz przykłady wdrożeń i zastosowań na bazie doświadczeń firmy Billon”,

które odbędzie się 1 czerwca 2022 roku w godz. 11:00 – 12:00

Dołącz do webinarium

Dołącz przez aplikację mobilną (ID wydarzenia): 359-925-349

W  środę 1 czerwca 2022 r. w godz. 11:00 – 12:00 odbędzie się pierwszy z pięciu webinariów eksperckich poświęconych raportowi PIIT „Blockchain w Polsce. Wersja 2.0” Pierwszy webinar poświęcony będzieewolucji systemów blockchain oraz przykładom wdrożeń i zastosowań na bazie doświadczeń firmy Billon, jednego z partnerów raportu. Prowadzącymi webinarium będą przedstawicieli firmy Billon: Bogumiła Cebelińska-Woźniak - TDM Product Director, Jacek Figuła - Chief Commercial Officer oraz Marek Marczuk - MD, Business Development and Partnerships.

Technologia blockchain i związane z nią możliwości stają się powoli codziennością w wielu nowoczesnych przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych. Systemy blockchain pierwszej i drugiej generacji, podobnie jak standardowe rozwiązania IT, przechowują dane centrach przetwarzania, a dostęp do nich możliwy jest poprzez tradycyjne aplikacje czy protokoły dostępowe, odpowiednio monitorowane i zabezpieczane.

Rozwój systemów blockchain przyspiesza w kierunku rozwiązań, w których dane są szyfrowane i zabezpieczane znaną nam dobrze kryptografią, ale przechowane są w otwartym internecie w strukturach rozproszonych. Dostęp do nich ma więc każdy, kto posiada odpowiednie klucze kryptograficzne do swojej tożsamości i do danych, które próbuje odczytać. Dlatego mówiąc o systemach nowej generacji blockchain, mamy na myśli rozwiązania, które pozwalają zarządzać dowolnymi aktywami cyfrowo w zgodzie z koncepcją tożsamości suwerennej.

Wśród firm wdrażających nowe systemy blockchain jest firma Billon, Partner raportu: „Blockchain w Polsce. Wersja 2.0”, wydanego przez PIIT w kwietniu tego roku.

Billon Group od 2012 roku obserwuje, analizuje oraz tworzy trendy technologiczne związane z rozwiązaniami blockchain.

W czasie webinarium przedstawiciele Billon opowiedzą między innymi o:

  • oczekiwaniach rynku i trendów w tym obszarze,
  • potrzebach biznesowych Klientów,
  • doświadczeniach  z projektów wdrażania rozwiązań w oparciu o własne rozwiązanie blockchain.

Raport „Blockchain w Polsce. Wersja 2.0” można pobrać bezpłatnie na stronie www.raportblockchain.pl

Prowadzący

W przypadku problemów technicznych prosimy o kontakt z Pauliną Zabrodzką – sekretariat@piit.org.pl