Webinarium PIIT: DSA i DMA: kompleksowa regulacja usług cyfrowych online - nowe wyzwania dla dostawców usług

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium

„DSA i DMA: kompleksowa regulacja usług cyfrowych online - nowe wyzwania dla dostawców usług”,

które odbędzie się 23 września 2022 roku w godz. 11:00 – 12:00

Dołącz przez aplikację mobilną (ID wydarzenia): 355-116-768

Podczas webinarium przedstawione zostaną zmiany i nowe regulacje rynku cyfrowego online, najistotniejsze w działalności dostawców usług cyfrowych. Wynikają one z dwóch nowych rozporządzeń Unii Europejskiej, mających bezpośrednie zastosowanie w Polsce bez konieczności implementacji: aktu o usługach cyfrowych (DSA) oraz aktu o rynkach cyfrowych (DMA). Regulacje te wyznaczają nowe standardy świadczenia usług cyfrowych. Nakładają na dostawców tych usług obowiązek zapewnienia przejrzystego i bezpiecznego dla odbiorców środowiska cyfrowego online.

W czasie webinarium przedstawimy przewodnik po prawach i obowiązkach uczestników rynku online oraz odpowiemy między innymi na następujące pytania:

  • Czemu mają służyć regulacje DSA i DMA oraz co zmieniają na rynku usług cyfrowych online?
  • Do jakich usług cyfrowych regulacje te mają zastosowanie, którzy dostawcy i w jakim zakresie podlegają ich przepisom?
  • Co akty te oznaczają dla dostawców usług cyfrowych i jakie obowiązki nakładają na dostawców?
  • Jakie działania powinni podjąć przedsiębiorcy dostarczający usługi cyfrowe w celu przygotowania się do stosowania nowych zasad?
  • Jak kształtuje się odpowiedzialność dostawców usług cyfrowych według nowych przepisów?
  • Jakie ułatwienia przedsiębiorców działających na rynku cyfrowym online przewidują nowe regulacje?

Luiza Piskorek, radca prawny

Specjalizuje się prawie mediów audiowizualnych, prawie autorskim oraz prawie nowoczesnych technologii. Świadczy doradztwo prawne w zakresie świadczenia usług cyfrowych online, zwłaszcza w zakresie udostępniania online treści audiowizualnych i muzyki. Doradza polskim i zagranicznym nadawcom programów TV, operatorom TV i platform udostępniającym treści online. Posiada doświadczenie w zakresie obsługi prawnej budowy i funkcjonowania platform internetowych, w tym platform VOD, świadczenia e-usług, działania e-sklepów. Doradza przy wdrażaniu rozwiązań IT, zwłaszcza w sektorze mediów cyfrowych. Bierze aktywny udział w pracach nad projektami ustaw wdrażających unijne przepisy z zakresu prawa autorskiego, prawa mediów oraz e-commerce, jak też w pracach nad przepisami regulującymi usługi cyfrowe. Interesuje się prawem nowych technologii, zwłaszcza wykorzystaniem nowych technologii w mediach. Autorka publikacji z zakresu mediów audiowizualnych oraz praw autorskich.


W przypadku problemów technicznych prosimy o kontakt z Maciejem Wnukiem – maciej.wnuk@piit.org.pl