Webinarium: Ocena skutków dla ochrony danych i profilowanie w świetle Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych

Szanowni Państwo,

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych wraz z Polską Izbą Informatyki i Telekomunikacji, serdecznie zapraszają na spotkanie konsultacyjne dotyczące wdrożenia do polskiego porządku prawnego przepisów ogólnego rozporządzenia o ochronie danych. W załączeniu znajdziecie Państwo list dr Edyty Bielak-Jomaa, Generalnego Inspektora.

Rozporządzenie niesie ze sobą szereg nowych obowiązków dla administratorów danych. Aby ułatwić im ich wypełnienie i tym samym pozwolić im lepiej przygotować się na stosowanie przepisów ogólnego rozporządzenia polski organ ochrony danych wspólnie z innymi europejskimi rzecznikami, pracuje nad zestawem wytycznych, wskazówek dotyczących konkretnych rozwiązań i instrumentów ogólnego rozporządzenia. Kilka dni temu zaprezentowaliśmy, kolejny, czwarty już taki dokument: Wytyczne dotyczące oceny skutków dla ochrony danych (DPIA) oraz ustalenia, czy przetwarzanie „z dużym prawdopodobieństwem może powodować wysokie ryzyko".

Z uwagi na specyfikę i zakres działalności, w sposób szczególny GIODO zależy na opinii i uwagach członków PIIT do tych wytycznych, których polskie tłumaczenie załączam do niniejszej wiadomości.

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy do udziału w webinarium, zaplanowanym na piątek, 19 maja 2017 r., godz. 15:00. Spotkanie możliwe jest dzięki wsparciu Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

Temat: Ocena skutków dla ochrony danych i profilowanie w świetle Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych

Dołącz do spotkania online

Ramowy program webinarium:

15:00 – 15:15             
Wprowadzenie

15:15 – 15:35             
Piotr Drobek, Biuro GIODO, Mec. Wojciech Dziomdziora, PIIT
Wytyczne dotyczące oceny skutków dla ochrony danych (DPIA) oraz ustalenia, czy przetwarzanie „z dużym prawdopodobieństwem może powodować wysokie ryzyko"
Andrzej Kaczmarek, Biuro GIODO

15:35 -  16:00             
Profilowanie
Andrzej Kaczmarek, Biuro GIODO

16:00 – 16:20             
Dyskusja

Serdecznie zapraszając do udziału, prosimy jednocześnie o przesłanie maila potwierdzającego Państwa udział w wydarzeniu na adres:  desiwm@giodo.gov.pl