MC: Europejski Tydzień Kodowania CodeWeek już za miesiąc!

Szanowni Państwo!

Wielkimi krokami zbliża się ósma edycja CodeWeek, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania – w tym roku świętujemy w dniach 10-25 października, czyli już za miesiąc! Wraz z ministrem cyfryzacji Markiem Zagórskim serdecznie zapraszamy do udziału w tym największym programistycznym wydarzeniu w Europie.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Polska świetnie sobie radzi w tym wyścigu – dwa lata temu zajęliśmy trzecie miejsce na podium, w ubiegłym roku – już drugie, więc nikogo chyba nie zdziwi, że w tym roku także marzy nam się miejsce w czołówce.

Jak wziąć udział w Europejskim Tygodniu Kodowania? Wystarczy zgłosić swoje wydarzenie na stronie www.codeweek.eu/add! Proces rejestracji zajmuje tylko kilka minut. Jest niezbędny, aby organizowana przez Państwa inicjatywa została wliczona do puli wydarzeń odbywających się w Polsce.

Nie warto z tym zwlekać - na organizatorów 1000 pierwszych wydarzeń online czekają wyjątkowe nagrody. Więcej informacji o konkursie i jego zasadach znajdziecie Państwo na koduj.gov.pl. W opublikowanym tam artykule „Jak zacząć?”, znajdziecie także odpowiedź na wszystkie pytania.

Na naszej stronie czekają na Państwa też m.in. materiały promocyjne #CodeWeek2020 (plakaty, grafiki, materiały informacyjne dla nauczycieli). Zachęcamy do korzystania z nich.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, jesteśmy do Państwa dyspozycji. Wystarczy do nas napisać na adres programowanie@mc.gov.pl.

Zachęcamy do śledzenia w mediach społecznościowych informacji o nadchodzących wydarzeniach: CodeWeek na Facebook’u i na Instagramie.

Zależy nam, aby o CodeWeek dowiedziała się możliwie największa liczba osób - dlatego prosimy o przekazywanie informacji dalej, do wszystkich zainteresowanych.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią załączonego listu ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego oraz do obejrzenia spotu promującego #CodeWeek2020.

Pozdrawiamy,

Zespół #CodeWeek2020

Załączniki