CODE RED – DO CODEWEEK 2019 JUŻ TYLKO KILKA DNI!

Tydzień dzieli nas od rozpoczęcia siódmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania! Ogrom pracy wciąż przed nami, jednak liczymy na Wasze wsparcie i zaangażowanie. Pomożecie? Od 5 do 20 października na terytorium całej Polski i Europy czekają nas aż dwa tygodnie celebracji najnowszych technologii!

Europejski Tydzień Kodowania to …

wydarzenie społeczne, w które do tej pory zaangażowało się ponad 70 państw, w tym Polska! Jego misją jest poszerzanie kompetencji z obszaru programowania zarówno wśród osób z bogatym doświadczeniem, jak i komputerowych nowicjuszy. CodeWeek tworzą serie wydarzeń inspirowanych programowaniem oraz nowymi technologiami.

Programowanie to przyszłość!

Zeszłoroczna edycja CodeWeek cieszyła się ogromną popularnością! Przez dwa tygodnie przez 1000 podmiotów zorganizowanych zostało ponad 5000 wydarzeń na terytorium całego kraju. Jesteśmy bardzo dumni z tego wyniku. Widzimy jednak ogromny potencjał, który wciąż drzemie w Polakach – zwłaszcza specjalistach z branży IT!

Dlaczego warto zaangażować się w CodeWeek? Programowanie to zawód przyszłości – tak zgodnie twierdzą specjaliści oraz opinia publiczna. Rynek pracy wciąż doświadcza znaczących deficytów
w sektorze IT. Szansę na zmianę tego stanu widzimy w oswajaniu i wprowadzaniu w programowanie jak największej liczby osób, zwłaszcza najmłodszych. CodeWeek jest propozycją na promocję zawodów branży IT oraz szansą na podzielenie się Waszą specjalistyczną wiedzą z początkującymi.  Przedstaw najciekawsze projekty, nad którymi pracuje Twoja firma! Pokaż światu jak rozwijająca i pełna wyzwań jest Twoja praca!

Krok po kroku

W organizację wydarzenia w ramach CodeWeek 2019 może zaangażować się także Twoja firma.  Nie ma ograniczeń wiekowych ani kwalifikacyjnych. Wydarzenie może przybrać formę dyskusji o najnowszych technologiach, warsztatów dla dzieci pracowników, zabawy z robotami czy turnieju planszowych gier logicznych  – to tylko kilka propozycji. Ograniczeniem jest kreatywność pomysłodawcy!

Najważniejsze to zarejestrować swoje wydarzenie na stronie internetowej  www.codeweek.eu/events. Dzięki tej czynności inicjatywa zostanie włączona do rankingu wydarzeń oraz znajdzie się na wirtualnej mapie Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Kto pyta, nie błądzi

By zaspokoić dalszą ciekawość zapraszamy do skorzystania ze strony internetowej http://koduj.gov.pl/ oraz https://codeweek.eu/, jak również do śledzenia profilu Code Week PL na Facebook’u (https://pl-pl.facebook.com/CodeWeekPL/) , gdzie informujemy o wszystkich najświeższych informacjach!