25 lat Olimpiady Informatycznej

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji jest patronem 25 edycji Olimpiady Informatycznej, która odbędzie się 17 września 2018r na Stadionie Narodowym.

Olimpiada Informatyczna odbywa się od 25 lat. Co roku gromadzi kilkuset uczestników z kilkudziesięciu krajów z całego świata, a jej laureaci należą do najlepszych na świecie w swoim pokoleniu. Olimpijczyków znajdziemy w każdej z czołowych firm informatycznych świata (IBM, Google, Facebook, Amazon, Microsoft, Intel, Samsung, itd.). Pracują nad otwartą sztuczną inteligencją w OpenAI Elona Muska, programują komputery pokładowe pojazdów kosmicznych w SpaceX. W Polsce tworzą miejsca pracy budując zaawansowane technologicznie firmy jak, np. Codilime, Codility, Atinea.

Spotkanie które odbędzie się 17 września to świetna okazja do poznania olimpijczyków i ich mentorów. Będzie też okazja by dowiedzieć się o ich sukcesach uczniowskich, studenckich i zawodowych, jak również porozmawiać o wyzwaniach, jakie przed sobą stawiają na przyszłość. Dowiemy się czym żyje cyfrowy świat, nad czym pracują najlepsze zespoły informatyków, jakie są trendy rozwojowe, czego uczyć, w co inwestować wiedzę i umiejętności.

Uczestnikami wydarzenia będą:

* dotychczasowi uczestnicy Olimpiad Informatycznych

* uczniowie i studenci zainteresowani informatyką oraz ich rodzice, nauczyciele i wychowawcy

* wykładowcy akademiccy, nauczyciele informatyki, przedstawiciele władz wybranych uczelni wyższych

* przedstawiciele biznesu

* przedstawiciele firm sektora IT

* przedstawiciele mediów

Wśród zaproszonych przez organizatorów gości znajda się m. in.:

przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Technologii i Przedsiębiorczości, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Więcej informacji na tej stronie: http://70-lat-informatyki.pl/25-lat-olimpiady-informatycznej/