11 Forum Gospodarcze TIME: SIECI 5G DLA PRZEMYSŁU 4.0

Miło nam poinformować, że Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji po raz trzeci jest Współorganizatorem Forum Gospodarczego TIME, które odbędzie się 4-5 marca 2019 roku w warszawskim Hotelu Hilton.”

Spotkanie przedstawicieli przedsiębiorców, ekspertów, naukowców i członków administracji publicznej w formule „11 Forum Gospodarczego TIME” to miejsce wymiany poglądów, warsztatów i paneli w którym co roku uczestniczy ponad tysiąc osób z Polski i zagranicy. Tegoroczna idea forum posłuży zdefiniowaniu konkretnych potrzeb przedsiębiorców UE i warunków koniecznych dla rozwoju sieci 5 G i przemysłu 4.0 gdyż innowacyjne wdrożenia technologiczne wymuszają zmiany i modyfikacje otoczenia regulacyjnego, a przedsiębiorcy i administracja potrzebują dialogu i zrozumienia potencjału biznesowego jaki niesie nowy etap cyfryzacji sieci i przemysłu dzięki implementacji nowej jakości przesyłania danych oraz nowych usług produktów opartych na sztucznej inteligencji.

Forum Gospodarcze TIME będzie miejscem dyskusji dla wszystkich zainteresowanych rozwojem infrastruktury i przemysłu w erze cyfrowej transformacji. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 4 i 5 marca i została podzielona na 2 dni panelowe podczas których zaplanowano każdego dnia 4 odrębne sesje tematyczne:

Dzień Pierwszy 4.03.2019

  • Transformacja cyfrowa w przemyśle
  • Gospodarka widmem i planowanie obszarowe 5G
  • Optymalizacja budowy warstw sieci bezprzewodowej 5G
  • Sztuczna inteligencja w przemyśle – szanse i wyzwania

Dzień Drugi 5.03.2019

  • Jak zbudować sieć światłowodowa w kontekście wyzwań związanych z łącznością i 5G
  • Nowe koncepcje funkcjonowania rynku danych i wartości niematerialnych, platformy danych B2B
  • Cyberbezpieczeństwo
  • MŚP w przemyśle 4.0 – Jak udostępnić umiejętności i technologie dla wszystkich?

Pierwszego dnia podczas sesji „Sztuczna inteligencja w przemyśle – szanse i wyzwania” jako panelista weźmie udział prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji  Borys Stokalski, który w ten sposób komentuje wpływ sztucznej inteligencji na rozwój naszych polskich przedsiębiorstw „Żyjemy w fascynujących, cyfrowych czasach. Sztuczna inteligencja w przemyśle to już nie film science- fiction ale rzeczywistość, która puka do drzwi polskiego przemysłu. Te innowacyjne rozwiązania to szansa dla polskich firm przed którymi otwiera się szansa na sukces na rynkach międzynarodowych. Wierzę że jest to dobry moment by polskie firmy technologiczne stawały się rozpoznawalnymi, światowymi markami”

Organizatorzy 11 edycji Forum Gospodarczego TIME zapraszają do czynnego udziału dziennikarzy publicystów oraz kadrę managerską z przedsiębiorstw reprezentujących branże teleinformatyczną, energetyczną i telekomunikacyjną jak również ekspertów, naukowców i przedstawicieli administracji publicznej.

Więcej informacji o forum wraz ze szczegółowym programem imprezy można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia https://fgtime.pl/program/

Współorganizator imprezy Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji jest platformą firm teleinformatycznych działających na rzecz cyfrowej transformacji gospodarki i modernizacji państwa. Izba pracuje na rzecz dobrych regulacji i procedur, które umożliwiają cyfrowy rozwój i modernizację Państwa, przy zachowaniu zasad swobody  gospodarczej oraz promuje kompetencje, procesy oraz dobre praktyki wspierające cyfrową transformację oraz upowszechnianie społecznie korzystnych innowacji. W ubiegłym roku izba obchodziła 25 lecie swojego istnienia.