1-2.12.2021 r. VI Międzynarodowa Konferencja PEM

Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy, we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, już po raz szósty organizuje coroczną Międzynarodową Konferencję edukacyjno-naukową poświęconą zagadnieniom wpływu pola elektromagnetycznego na życie i zdrowie człowieka oraz na środowisko, w kontekście rozwoju technologii telekomunikacyjnych, szczególnie rozwiązań sieci 5G.

Hasło VI edycji Konferencji to „Fale radiowe są niewidoczne. Co robimy, by były transparentne – normy i regulacje”.

Tematyka pierwszego dnia Konferencji będzie dotyczyła tego, w jaki sposób ustalane są dopuszczalne limity pól elektromagnetycznych oraz jak weryfikuje się ich dotrzymanie w Polsce i na świecie. Skupimy się także na komunikacji zagadnień związanych z polami elektromagnetycznymi, a w szczególności na tym, jak rozmawiać o tym skomplikowanym zjawisku fizycznym, aby w prosty sposób przekazywać trudną wiedzę szerokiemu gronu odbiorców.

Drugi dzień Konferencji będzie poświęcony medycynie, edukacji oraz walce z fake newsami. Podzielony zostanie na panele tematyczne, do których zostaną zaproszeni polscy oraz zagraniczni eksperci.

Konferencja odbędzie się on-line w dniach 1 i 2 grudnia 2021 roku w godzinach od 9.00 do 18.00.

Wydarzenie śledzić można na profilu Instytutu Łączności – PIB w serwisie YouTube oraz na stronie Konferencji

Pierwszych 200 zarejestrowanych uczestników będzie mogło komentować wystąpienia prelegentów oraz zadawać im pytania na czacie.

Więcej informacji znajdą Państwo po zarejestrowaniu się na stronie wydarzenia.