MP nr 19 - Nowe technologie

Fintech Digital Congress w Warszawie – listopad 2017 r.

23 i 24 listopada 2017 r. w Warszawie odbędzie się Fintech Digital Congress („FDS”). FDS to jeden z wiodących kongresów technologicznych organizowanych co roku w Polsce, skupiający przedsiębiorstwa należące do bardzo prężnie rozwijającego się nowego sektora podmiotów specjalizujących się  w kompleksowych rozwiązaniach cyfrowych obsługujących rynek finansów, w tym w szczególności w odniesieniu do realizacji usług związanych z bankowością (m.in. w zakresie dokonywania płatności online).

Deloitte w opublikowanym ostatnio raporcie „CEE FinTech Report” wycenił wartość polskiego rynku FinTech na prawie 860 mln euro, co oznacza, że Polska jest zdecydowanym liderem FinTechu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jednym z powodów wysokiej pozycji Polski w regionie jest nasz system bankowy, oparty na współpracy banków z wyspecjalizowanymi firmami technologicznymi. Te ostatnie, mimo że nieraz istnieją na rynku od kilkunastu lat, dopiero od niedawna określane są mianem tzw. fintechów.

W ramach FDS, kilkudziesięciu prelegentów przedstawi w Warszawie cały szereg zagadnień związanych z implementacją nowych technologii w sektorze finansowym, w tym w szczególności kwestie związane z: (i) przetwarzaniem danych osobowych przez neobanki, (ii) wykorzystaniem systemów biometrii głosowej oraz innych nowych metod elektronicznego uwierzytelniania, (iii) implementacją technologii blockchain, czy też (iv) rolą, którą odgrywają obecnie w środowisku finansowym tzw. kryptowaluty.

Link do materiału źródłowego: http://fintechdigitalcongress.pl/

Autor publikacji: Paweł Gruszecki (Partner, Szef Praktyki Nowych Technologii i Telekomunikacji), dr Marcin Huczkowski (Starszy Prawnik, Praktyka Nowych Technologii i Telekomunikacji).
Nazwa Kancelarii: Kochański Zięba & Partners sp. k.