MC: Cyberkonsultacje – czekamy na Wasze opinie

Ministerstwo Cyfryzacji  poinformowało o trwających konsultacjach europejskiego programu certyfikacji cyberbezpieczeństwa European Union Common Criteria scheme (EUCC).

To program dobrowolnej certyfikacji produktów z zakresu technologii informacyjnych, oparty na międzynarodowych kryteriach Common Criteria. Zastąpi dotychczasowy program SOG-IS i będzie stosowany we wszystkich państwach członkowskich. EUCC będzie umożliwiał ocenę produktów na dwóch - zdefiniowanych w europejskim Akcie o Cyberbezpieczeństwie - poziomach uzasadnienia zaufania „istotnym” i „wysokim”.

Konsultacje trwają do 31 lipca do godz. 12.00. Każdy kto chciałby zgłosić swoje uwagi do programu może to zrobić wypełniając ankietę.

Konsultacje wewnętrzne w PIIT trwają do 27 lipca 2020.

Wszelkie dodatkowe informacje na jego temat można znaleźć na stronie Europejskiej Agencji Cyberbezpieczeństwa ENISA.