ZAPROSZENIE MPiT - spotkanie ws. konsekwencji brexitu dla prowadzonej działalności gospodarczej, w szczególności w wariancie no deal

Rozpoczęty w dniu 29 marca 2017 roku 2-letni proces negocjacji wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej dobiega końca. Najbliższe miesiące będą rozstrzygające dla toczących się negocjacji pomiędzy Komisją Europejską a Wielką Brytanią w zakresie warunków jej wyjścia z UE. Pomimo zaawansowanego etapu negocjacji efekt zakończenia tego procesu jest nadal niepewny.

Dopełnieniem działań przygotowawczych na skutki brexit podjętych przez administrację jest odpowiednie przygotowanie przez biznes. Podjęcie realnych działań czy też jedynie świadomości możliwych skutków powinno stanowić jedno z priorytetów dla przedsiębiorców nie tylko tych zaangażowanych na brytyjskich rynku, ale wszystkich korzystających ze swobód jednolitego rynku. Pomimo tego, że brexit może się wydawać jedynie wydarzeniem politycznym, dotyczy on każdego, zwłaszcza osób prowadzących działalność gospodarczą, którzy nigdy nie mieli do czynienia z eksportem do państw trzecich.  

W załączeniu zaproszenie Pana Marcina Ociepy, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, na spotkanie w dniu 22 listopada 2018 roku o godzinie 10.00 w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii na Placu Trzech Krzyży 3/5 (sala 115) skierowane do Państwa jako reprezentantów kluczowych izb, związków i stowarzyszeń zrzeszających polskich przedsiębiorców oraz bezpośrednio do przedsiębiorców.

Celem planowanego spotkania będzie przedstawienie oraz omówienie konsekwencji brexitu dla prowadzonej działalności gospodarczej, w szczególności w sytuacji urzeczywistnienia scenariusza wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy (tzn. no deal). W spotkaniu udział wezmą - obok ekspertów MPiT - eksperci MSZ oraz MF. Zaproszenie skierowane zostało również do Task Force art. 50 Komisji Europejskiej, które prowadzi negocjacje z rządem Wielkiej Brytanii.

Prosimy o potwierdzenie możliwości udziału Państwa przedstawicieli w spotkaniuw terminie do 19 listopada br. na adres poczty elektronicznej brexit@mpit.gov.pl

Załączniki