Webinarium PIIT: Zielone praktyki Atos Polska

Komitet Klimatu i Środowiska oraz Atos Polska zapraszają do udziału w bezpłatnym webinarium, które odbędzie się 1 grudnia 2022 roku w godz. 10:00 – 11:30 na platformie MS TEAMS

Będzie to kolejny webinar Komitetu Klimatu i Środowiska PIIT w ramach realizacji Deklaracji Klimatycznej PIIT.

Z radością otwieramy cykl spotkań poświęconych dobrym praktykom klimatyczno-środowiskowym. Pierwszym bohaterem będzie Członek PIIT – firma Atos Polska. Paweł Sokołowski, Dyrektor Sprzedaży dla Sektora Publicznego Atos Polska, opowie o strategii klimatycznej jednego ze światowych liderów branży IT. Atos wytyczył sobie globalny, ambitny, osadzony naukowo cel - neutralność klimatyczna do 2039 roku. Ambicja ta wpisuje się w założenia Porozumienia Paryskiego - walkę o ograniczenie globalnego ocieplenia na Ziemi do maksymalnie 1,5 stopnia Celsjusza do końca XXI wieku. Ale co to znaczy w praktyce? Jakie działania planuje i realizuje Atos, w tym w szczególności w Polsce?

Serdecznie zapraszamy na inspirujący webinar - i liczymy na Wasze pytania oraz dyskusję.

Prowadzący:


Paweł Sokołowski

Absolwent wydziału Elektrotechniki na Politechnice Praskiej (Republika Czeska). Od 25 lat w branży IT zajmując się przede wszystkim komponentami i systemami Smart City i systemów dla klienta publicznego.   Zajmował stanowiska menedżerskie w firmach takich, jak Mennica Polska, Bull Polska, City Parking Group, Aldesa, Asseco Poland i Asseco Data Systems. Gdzie odpowiadał za wdrażanie i rozwój projektów ITS i Smart City. Od marca 2021 odpowiedzialny za sprzedaż i rozwój biznesu w sektorze public w Atos Polska SA. Na przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie pełnił funkcję kierownika projektu w projektach takich jak: Systemy Kart Miejskich w Rybniku, Białymstoku, ale również projektach ITS jak Rzeszowski Inteligentny System Transportowy oraz jego kolejnych rozszerzeniach w dziedzinie transportu publicznego i indywidualnego w latach 2015-2021. Od 2016 roku jest również członkiem rady programowej Smart City Forum. Od 2019 jest aktywnym członkiem zespołu tematycznego „Otwarte Dane/Przemysł 4.0” projektu Urban Lab w Rzeszowie. Od października 2020 jest wiceprzewodniczącym komitetu SMART w Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji. Członek Rady PIIT w kadencji 2021 – 2023.


Osoby zainteresowane udziałem w webinarium prosimy o kontakt z Maciejem Wnukiem maciej.wnuk@piit.org.pl