UPRP-Zaproszenie na konferencję z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualne

Urząd Patentowy RP serdecznie zaprasza do udziału w konferencji z okazji Światowego Dnia Własności Intelektualnej „Czyj jest genom? Biotechnologia i ochrona własności intelektualnej”, która odbędzie się 26 kwietnia 2019 r. w Hotelu Raffles Europejski, ul. Krakowskie Przedmieście 13 w Warszawie.

Konferencja w tym roku poświęcona będzie zagadnieniom niezwykle istotnym zarówno dla agrobiznesu, jak i konsumentów. Genetycznie zmodyfikowane organizmy wzbudzają od lat wielkie zainteresowanie, a jednocześnie procesowi ich tworzenia i ochrony towarzyszą liczne kontrowersje. Czy „Europa wolna od GMO” to medialne hasło czy rzeczywistość? Czy ochrona własności intelektualnej dotyczy również GMO? Jeśli tak, jakie są tego konsekwencje?Czy patentowanie roślin i zwierząt otrzymanych konwencjonalnymi metodami to sprzyjanie gigantom agrochemicznym i hamowanie innowacji w zakresie selekcji roślin i zwierząt? Czy nowe technologie w polskim rolnictwie to domena wyłącznie naukowców i taką pozostanie? Przed takimi i wieloma innymi pytaniami zostaną postawieni wykładowcy oraz uczestnicy konferencji , co przyczyni się do ożywionej dyskusji oraz pozwoli na wymianę doświadczeń i dobrych praktyk w zakresie różnorodnych aspektów systemu ochrony własności przemysłowej w biotechnologii.

W celu potwierdzenia uczestnictwa w spotkaniu należy wypełnić poniższy formularz rejestracyjny:

https://uprp.pl/czyj-jest-genom-biotechnologia-i-ochrona-wlasnosci-intelektualnej-konferencja-urzedu-patentowego-rp-z-okazji-swiatowego-dnia-wlasnosci-intelektualnej/Lead02,58,19863,7,index,pl,text/