Relacja ze szkolenia bezpieczeństwo IT dla prawników w Rzeszowie

Ponad 120 radców prawnych szkoli się z bezpieczeństwa IT

15 września odbyło się szkolenie z bezpieczeństwa IT z zakresu ochrony danych kancelarii i ich klientów dla Radców Prawnych z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie. W szkoleniu uczestniczyło ponad 120 radców z całego regionu.

Zorganizowali je OIRP Rzeszów i JMK Computerate Sp. z o.o. - producent rozwiązań dla branży prawnej Mecenas.iT - na mocy podpisanego porozumienia pomiędzy partnerami. Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji PIIT wspiera program szkoleń.

Szkolenie otworzył osobiście Dziekan OIRP Rzeszów Radca Prawny Bartosz Opaliński wraz z Wiceprezesem JMK Computerate Krzysztofem Ogorzałkiem. Praktycznew warsztaty poprowadził Rafał Pietras - wieloletni dziennikarz branży informatycznej i ekspert Mecenas.iT. Poruszone zostały tematy m.in.: szyfrowanie danych, hasła, skuteczne usuwanie danych, bezpieczeństwo informacji w miejscach publicznych i wiele innych.

Podczas szkolenia wskazywane były praktyczne narzędzia, z których warto korzystać. Uczestnicy zadawali pytania  ekspertowi o dodatkowe rozwiązania dzieląc się swoimi doświadczeniami i wątpliwościami. Ilość pytań pokazuje jak ważny jest to temat dla branży prawnej. Warto dodać, że producent systemu Mecenas.iT realizuje ten cykl szkoleń we współpracy z OIRP Rzeszów, OIRP Bydgoszcz, OIRP Poznań bez pobierania opłat od uczestników, w ramach społecznej misji podnoszenia kwalifikacji informatycznych w Polsce. Kolejne szkolenia już niebawem w Izbach w Bydgoszczy i Poznaniu.