
Prezes PIIT członkiem zespołu programu „Od papierowej do cyfrowej Polski”
Program „Od papierowej do cyfrowej Polski” służy wspieraniu cyfrowej transformacji w naszym kraju, zwłaszcza rozwojowi e-państwa i cyfryzacji gospodarki. To właśnie nowoczesne technologie stanowią o sile i przewadze współczesnych gospodarek – ich innowacyjności i konkurencyjności, co w licznych stanowiskach postuluje Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, opiniując kluczowe projekty aktów prawnych, czy wspierając współpracę pomiędzy największymi firmami, a administracją publiczną. Swoje działania PIIT będzie kontynuowała także w ramach programu „Od papierowej do cyfrowej Polski”. Jednym z członków zespołu został Andrzej Dulka, Prezes PIIT, który został wyznaczony na jednego z dwóch liderów odpowiedzialnego za propozycje z obszaru „Internetu Rzeczy”.
Autorem programu „Od papierowej do cyfrowej Polski” są Ministerstwa: Rozwoju, Cyfryzacji, Finansów, Infrastruktury oraz Edukacji Narodowej. Zagadnienie internetu rzeczy to jeden z obszarów tematycznych, które obejmuje program. Znalazły się w nim również wątki dotyczące e-sprawozdawczości, rejestrów rozproszonych, e-transportu i e-przepływów towarów, cyfrowych usług publicznych, zwiększenia obrotu bezgotówkowego , e-faktur i e-paragonów, e-edukacji, a także sztucznej inteligencji. Program wpisuje się w Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zakłada on, że nowoczesna e-administracja jest elementem sprawnego państwa, czyli podstawy zrównoważonego rozwoju.
Polecane
Aktualności
-
20.03.2023
Rady Sektorowe: Współpraca edukacji z biznesem - Samsung i Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie
-
13.03.2023
Rady Sektorowe: Współpraca edukacji z biznesem. Uniwersytet Śląski i Asseco Data Systems
-
07.03.2023
PIIT Poleca: Raport z VIII Ogólnopolskiego Badania Zarządzania Zmianą
-
06.03.2023
PIIT: Komentarz w sprawie inwestycji telekomunikacyjnych w Rzeszowie
-
27.02.2023
Badanie dot. potrzeb i możliwości technologicznych mazowieckich przedsiębiorstw w zakresie transformacji cyfrowej w kierunku Przemysłu 4.0