PKP UNESCO: Open Education Policy Forum 2020

Szanowni Państwo,

pozwalam sobie przekazać otrzymane od Prezesa Fundacji Centrum Cyfrowe i członka PK IFAP, zaproszenie na Open Education Policy Forum 2020, które odbędzie się  29 bm., w formie konferencji online.

Główna sesja konferencji poświęcona będzie raportowi  "Open Education as a game-changer – stories from the pandemic", opracowanemu przez Centrum Cyfrowe - i jego wartości z punktu widzenia procesu implementacji Zalecenia UNESCO (2019) w sprawie otwartych zasobów edukacyjnych. W konferencji zapowiedziany jest udział Zeynep Varoglu z Sektora Komunikacji i Informacji UNESCO.

Program konferencji przewiduje także sesje nt. reformy prawa autorskiego oraz problematyki sztucznej inteligencji w edukacji. Szczegóły programu oraz link umożliwiający rejestrację uczestnikom znajdują się w zamieszczonym poniżej materiale Organizatorów.

Jednocześnie informujemy, że 27 bm. - w Światowym Dniu Dziedzictwa Audiowizualnego - odbędzie się organizowany również online  "UNESCO Policy Dialogue" pt. "Documentary Heritage at Risk: Policy Gaps in Digital Preservation". Bliższe informacje na temat tego wydarzenia - jego programu, założeń, a także rejestracja uczestników - znajdują się na stronach UNESCO pod następującym adresem: https://en.unesco.org/news/unesco-hold-policy-dialogue-preserving-documentary-heritage-risk .