PIIT Poleca: Warsztaty SRTCB Dobre praktyki - Kompetencje w Telekomunikacji - Kompetencje chmurowe

W ramach projektu Utworzenie i funkcjonowanie Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo,realizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji, planowane jest przeprowadzenie do końca 2021 r. cyklu warsztatów.

Cykl warsztatowy obejmować będzie trzy wydarzenia w formule online:

    1.       Dobre praktyki - współpraca edukacji i biznesu z sektora telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa – 6 grudnia br. w godz. 14:30 – 16:00

    2.       Kompetencje niezbędne do realizacji przez branżę telekomunikacyjną zadań na rzecz bezpieczeństwa państwa w kontekście nowych technologii i zagrożeń cyberbezpieczeństwa – 14 grudnia br. w godz. 14:00 – 16:00

    3.       Kompetencje niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa w chmurze – 15 grudnia br. w godz. 10:00 – 12:00

Zapraszamy do rejestracji na wszystkie warsztaty TUTAJ

Cel warsztatu Dobre praktyki - współpraca edukacji i biznesu z sektora telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa to zidentyfikowanie możliwych płaszczyzn współpracy między edukacją i biznesem TCB oraz prezentacja przykładów dobrych praktyk.

Cel warsztatu Kompetencje niezbędne do realizacji przez branżę telekomunikacyjną zadań na rzecz bezpieczeństwa państwa w kontekście nowych technologii i zagrożeń cyberbezpieczeństwa to zidentyfikowanie kompetencji pracowników firm branży telekomunikacyjnej, niezbędnych do realizacji zadań związanych z bezpieczeństwem państwa. Warsztat rozpocznie się prezentacją kompetencji pracowników branży telekomunikacyjnej, których zestawienie jest wynikiem badania przeprowadzonego przez serwis Teleinfo24.pl.

Cel warsztatu pt. Kompetencje niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa w chmurze to wypracowanie listy kompetencji niezbędnych dla zapewnienia bezpieczeństwa w chmurze. Warsztat moderować będzie Dariusz Śpiewak – koordynator Gaia-X w Polsce. Główny temat to identyfikacja potrzeb kompetencyjnych związanych z rozwojem usług chmurowych.

Do udziału w warsztatach serdecznie zapraszamy przedstawicieli Członków Sektorowej Rady, ekspertów branży telekomunikacji i cyberbezpieczeństwo, osoby zajmujące się polityką kadrową (HR) w firmach oraz wszystkich zainteresowanych włączeniem się w prace związane z ekosystemem kompetencyjnego tego sektora. Państwa aktywność pozwoli na identyfikację i opis specjalistycznych potrzeb kompetencyjnych pracowników branży TCB.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Maciejem Wnukiem maciej.wnuk@piit.org.pl

Link do Systemu Rad Sektorowych

Link do strony Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo

Media społecznościowe:

Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji: FacebookLinkedIn

Polskiego Towarzystwa Informatycznego: FacebookLinkedIn

Sektorowe Rady ds. Kompetencji Informatyka oraz Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo: Facebook