PIIT Poleca: Prezentacja wyników badania European IoT Decision Maker

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w prezentacji wyników badania European IoT Decision Maker, przygotowanej specjalnie dla Państwa przez IDC Polska – Członka PIIT. Spotkanie odbędzie się online 23 września br. w godz. 11:30 – 13:00.

Pomimo tego, że świat funkcjonuje od paru miesięcy przede wszystkim w strefie wirtualnej, nasza rzeczywistość pozostaje nadal materialna, a gospodarka nadal opiera się na przedmiotach. Wyposażenie rzeczy w odpowiednie sensory połączone z technologią komunikacyjną, które pozwolą na autonomiczny przekaz, monitoring i analizę danych między urządzeniami to kolejny etap rozpoczętej transformacji cyfrowej naszej gospodarki. Dlatego tak ważna dziś jest dokładna analiza IoT.

Podczas spotkania omówione zostaną:

  • Wdrożenia technologii Internetu rzeczy
  • Rola decydentów i właścicieli budżetów
  • Podejście do platform IoT
  • Proces selekcji platform IoT
  • Wybór partnera biznesowego
  • Jakie funkcje 5G są kluczowe dla poszczególnych przypadków użycia Internetu Rzeczy
  • Wybrane przypadki użycia z brany wytwórzczej oraz energetycznej
  • Szacunki wielkości rynku IoT w podziale na kategorie łańcucha wartości
  • Model strategii dla operatora telekomunikacyjnego wg. IDCa

Spotkanie poprowadzą Jarosław Smulski, Senior Research Manager & Business Development Manager at IDC Poland oraz Robert Kuźmiak, Manager konsultingu polskiego biura IDC*.

Zainteresowanych prosimy o potwierdzenie swojej obecności na adres magda.kaminska@piit.org.pl do końca dnia 22 września br.

Po potwierdzeniu obecności otrzymacie Państwo dostęp do pokoju online, w którym odbędzie się spotkanie.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Maciejem Wnuk: maciej.wnuk@piit.org.pl

*BIO prowadzących:

Robert Kuźmiak zajmuje się cyfrową transformacją, modelowaniem architektury korporacyjnej i transformacjami strategicznymi działów IT. Najbardziej komfortowo czuje się w branży telekomunikacyjnej i farmaceutycznej, ale nieobce są mu także projekty w przedsiębiorstwach finansowych oraz energetycznych. Przeprowadzał z sukcesem zmiany w największych oraz średnich przedsiębiorstwach polskich, europejskich oraz bliskowschodnich. Przed dołączeniem do IDC pracował dla BCG, Capgemini oraz CGI.

Jarek Smulski przeszedł całą ścieżkę kariery analityka rynku IT od kwartalnych analiz rynku PC, serwerów i pamięci masowych w Polsce po zaawansowane badania wertykalne, segmentowe modele wydatków IT czy analizy typu Go-to-market. Swoją szeroką znajomość technologii wykorzystuje również w projektach doradczych pomagających wielu różnym podmiotom w wyborze platformy sprzętowej. Od kilku lat zajmuje się także upowszechnianiem wiedzy na temat nowych trendów i strategii, takich jak Internet Rzeczy (IoT), Przemysł 4.0, czy Smart City. Doświadczony prelegent na wielu konferencjach, zarówno IDC jak i branżowych, cytowany w mediach technologicznych i  ekonomicznych. Członek Grupy Roboczej ds. Internetu Rzeczy przy Ministerstwie Cyfryzacji.