PIIT Poleca: Konferencja “Post War Innovative Transformation of Ukraine”

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” – wspólnie z Ukraińską Fundacją Talentów, Prezydentem Miasta Lublina i partnerami akademickimi – organizuje międzynarodową konferencję „Post War Innovative Transformation of Ukraine”, która odbędzie się w dniach 1-2 grudnia 2022 roku w Lublinie, z udziałem wybitnych przedstawicieli nauki i polityki oraz liderów życia społeczno-gospodarczego Ukrainy, USA, Polski i innych krajów UE. Konferencja odbędzie się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Podczas konferencji odbędzie się inauguracja projektu INCUBATING FREEDOM for Ukraine – Adapting Women to Digital Economy, który poprowadzi Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” posiadającą uznane kompetencje i osiągnięcia w promowaniu kobiet w dziedzinie IT i STEM. W ramach projektu, do którego realizacji zostaną zaproszone wiodące firmy technologiczne i czołowe uczelnie, ponad 30 tysięcy kobiet z Ukrainy i Polski zostanie przeszkolonych i przekwalifikowanych pod kątem potrzeb cyfryzującej się gospodarki.

Tysiące ukraińskich kobiet, które wywołana przez Rosję wojna zmusiła do szukania schronienia w Polsce, należy postrzegać nie jako problem, ale jako szansę, ponieważ wiele z nich jest dobrze wykształconych i można je szybko nauczyć nowych, cyfrowych umiejętności. Koncentrując się na problemie adaptacji kobiet z Ukrainy do potrzeb gospodarki cyfrowej obu krajów, konferencja w Lublinie będzie odnosić się do doświadczeń z zakresu polsko-ukraińskiej współpracy naukowej i edukacyjnej.

PIIT jest partnerem konferencji oraz programu „INCUBATING FREEDOM for Ukraine – Adapting Women to Digital Economy”

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w konferencji wszystkie instytucje, firmy i organizacje zainteresowane.

Więcej szczegółów oraz formularz rejestracyjny dostępne na stronie