Patronat PIIT: DELTA Project

Miło nam poinformować, że Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji objęła patronatem zespół koszalińskich licealistów: Wiktoria Pawłowska, Michał Sobolewski, Maciej Wojciechowski oraz Joanna Wojtukiewicz – uczniów klasy 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie. Uczniowie są finalistami konkursu technologicznego „The International STEM Youth Innovation Competition” Brytyjskiego Stowarzyszenia Edukacji Międzynarodowej BIEA.

W tegorocznej edycji konkursu zadaniem drużyny jest stworzenie drona, który pomagałby w walce z wymieraniem zagrożonych gatunków zwierząt. W konkursie wzięło udział ponad 30 tysięcy szkół z całego świata. Z dziesiątek tysięcy zespołów z 34 krajów drużyna Delta Project przeszła do finału. W finale znalazło się 45 drużyn z 18 krajów (tylko dwie drużyny z Europy kontynentalnej w tym Delta Project).

W pierwszym etapie konkursu drużyna napisała angielskojęzyczny esej obejmujący tematykę dronów, wymierania zwierząt oraz zaprojektowała pojazd latający według własnego pomysłu.

Kolejnym etapem był zakup drona, jego zmodyfikowanie oraz nagranie dwóch filmów – prezentacji i samego lotu drona.

Finał konkursu odbędzie się 4 lipca w Muzeum Królewskich Sił Powietrznych w Londynie, gdzie drużyna będzie na żywo konkurowała z pozostałym projektami.