Nowi eksperci PIIT

Agnieszka Wachowska – ekspertka w obszarze prawa ICT

Partner w Kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy kierująca zespołem IT-Telco oraz Zamówień Publicznych. Specjalizuje się w problematyce prawnej nowych technologii, prawa autorskiego i cyberbezpieczeństwa. Od początku kariery prawniczej związana z rynkiem IT. Odpowiada również za wsparcie prawne działalności operatorów telekomunikacyjnych oraz doradztwo z zakresu prawa telekomunikacyjnego.

Ma na swoim koncie kilkaset projektów związanych z przygotowywaniem i negocjowaniem umów dotyczących IT. Uczestniczyła w przeprowadzaniu wielu dużych i kompleksowych audytów umów dotyczących IT, w tym badających zakres uprawnień do oprogramowania oraz możliwości przeniesienia oprogramowania do środowiska chmury obliczeniowej. Doradza klientom w projektach związanych z inwestycjami w innowacje oraz infrastrukturę IT i telekomunikacyjną.

Wykładowczyni z zakresu prawa IT, prawa nowych technologii oraz umów IT na studiach podyplomowych PAN a także na aplikacji radcowskiej OIRP Warszawa. Członkini zespołów roboczych PIIT oraz grup roboczych powołanych przez Urzędu Zamówień Publicznych. Wyróżniona indywidualnie w rankingu Chambers w kategorii TMT oraz Legal 500 jako Next Generation Partner w kategorii TMT.

Marcin Chruściel – ekspert w obszarze FinTech

Marcin Chruściel dysponuje międzynarodowym doświadczeniem w obszarze bankowości, kart i płatności, sprzedaży i rozwojuproduktów, procesów M&A oraz współtworzenia start-up’ów zdobyte w dużych europejskich i krajowych bankach oraz  telekomunikacji. Do 2022 r. był przewodniczącym Komitetu FinTech w PIIT. Członek rad programowych kongresów oraz konferencji, mentor i mówca biznesowy. Pełnił również rolę członka Prezydium Rady Wydawców Kart Bankowych przy Związku Banków Polskich. Inicjator raportów o rynku Blockchain w Polsce, wydanych pod auspicjami PIIT w 2018 r. i 2022 r. Entuzjasta tworzenia unikalnych doświadczeń klientów w digitalnym świecie, ze szczególnym uwzględnieniem zmian płynących z OpenBankingu. Jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Uczelni im. Łazarskiego. Ukończył także Podyplomowe Studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz dedykowane programy w ramach Harvard Business School w obszarze leadership.

Ekspertom serdecznie gratulujemy i liczymy na owocną współpracę!