Nowe Centrum Multimedialne Parlamentu Europejskiego

Parlament Europejski uruchomił nową platformę internetową z materiałami audiowizualnymi - Centrum Multimedialne. Zastąpi ono dotychczasową stronę serwisu audiowizualnego. Na nowej platformie multimedia.europarl.europa.eu znajdą się nagrania wideo, audio, zdjęcia i transmisje na żywo.

Znalezienie potrzebnych materiałów ułatwią: najnowocześniejsza wyszukiwarka, pakiety tematyczne i codzienny grafik produkcji serwisu prasowego Parlamentu. Nowe, elastyczne projektowanie w technice RWD poprawi komfort korzystania z platformy poprzez automatyczne dostosowanie się strony do korzystanego urządzenia.

Centrum Multimedialne umożliwi oglądanie, pobieranie i udostępnianie multimediów jednym kliknięciem. Możliwe będzie także pobieranie wszystkich rodzajów plików bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Rejestracja umożliwi jednakże bezpłatny dostęp do wielu ważnych udogodnień, takich jak:

  • dostosowanie profilu i kolejności wyświetlania według własnych preferencji (wideo, audio, obraz);
  • tworzenie koszyków umożliwiających pobieranie kilku plików jednocześnie;
  • otrzymywanie newsletterów;
  • dla profesjonalistów: lepsza organizacja i wsparcie podczas korzystania z serwisu.

Z uwagi na ochronę danych osobowych istniejące konta z serwisu audiowizualnego nie będą automatycznie przenoszone do Centrum Multimedialnego.