Nowa firma do PIIT: Rafał Malujda Kancelaria Prawno-Patentowa

UWAGA CZŁONKOWIE IZBY,

Do Biura Izby wpłynęła deklaracja (28.08.2020 r.) o przyjęcie w poczet członków firmy:

Rafał Malujda Kancelaria Prawno-Patentowa

Ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin

tel. +48 91 852 20 92; +48 517 821 817

https://malujda.pl/

Rok założenia: 2009

Rodzaj działalności: Działalność prawnicza

Właściciel: Rafał Malujda

NIP:  8522289400

Regon: 320745560

Oferta Firmy:

PRAWO IT, NOWYCH TECHNOLOGII, TMT

TRANSFER TECHNOLOGII

SEKTOR MORSKI / TRANSPORT

Kancelaria świadczy usługi prawne i patentowe dla szeroko rozumianego sektora IT / TMT, doradzając przy negocjacjach kontraktów, ustalaniu warunków usług webowych czy tworząc warunki licencyjne i inne kontrakty dla oprogramowania (w tym na bazie komponentów open source), a także chroniąc własność intelektualną klientów (znaki towarowe, wynalazki itp.). Zajmuje się zgodnością (compliance) w obszarze danych osobowych i usług płatniczych / AML i doradza operatorom centrów danych, serwisów webowych / e-commerce i przedsiębiorcom telekomunikacyjnym. Kancelaria z powodzeniem łączy doświadczenie w branży IT w innych sektorach – prowadząc od strony prawnej projekty tworzenia produktów IT i cyfryzacji w branży morskiej i transportowej.

Właściciel kancelarii - Rafał Malujda, radca prawny i rzecznik patentowy, specjalista w branży IT i sektorze morskim. Na co dzień zarządza kancelarią malujda.pl w Polsce oraz w Niemczech, gdzie również kancelaria posiada siedzibę (jest członkiem Rechtsanwaltskammer Mecklemburg – Vorpommern). Współautor Poradnika dla instytucji badawczo-rozwojowych, jest członkiem grupy roboczej w ramach Zespołu ds. innowacyjnych technologii morskich oraz ds. ram prawnych funkcjonowania Przemysłu 4.0. przy Ministerstwie Rozwoju, a także członkiem zarządu Klastra IT. Absolwent studiów podyplomowych w zakresie międzynarodowego prawa handlowego i międzynarodowego zarządzania przedsiębiorstwem w Rostocku (Niemcy) oraz kursu prawa angielskiego Uniwersytetu Cambridge. Szczególną rolę w jego praktyce odgrywa obsługa projektów cloudowych, w tym w obszarze przetwarzania danych publicznych usług medycznych czy finansowych, licencjonowanie oprogramowania (w tym open source) oraz opracowywanie kontraktów w projektach realizowanych w metodykach zwinnych (agile).

Zgodnie z Regulaminem Przyjęć Członków do PIIT, prosimy o zgłaszanie swoich ewentualnych uwag dotyczących firmy w terminie do dnia 28 września 2020 roku.