Nowa firma do PIIT: AMD Poland

UWAGA CZŁONKOWIE IZBY,

Do Biura Izby wpłynęła deklaracja (14.07.2022 r.) o przyjęcie w poczet członków firmy:

ADVANCED MICRO DEVICES (Poland) Sp. z o.o.

ul. Inflancka 4a, 00-189 Warszawa

https://www.amd.com/pl/partner

Rok założenia: 2021

Rodzaj działalności: Rozwój procesorów komputerowych i powiązanych technologii na rynek biznesowy i konsumencki

Członkowie Zarządu: Devinder Kumar, Linda Lam, Denise Gourlay,

NIP: 5252850002
KRS: 0000880119
Regon: 388061179

Oferta Firmy:

Założona w 1969 roku jako start-up z Doliny Krzemowej, AMD rozpoczęło od kilkudziesięciu pracowników skoncentrowanych na najnowocześniejszych produktach półprzewodnikowych. Od tych skromnych początków AMD wyrosło na globalną firmę wyznaczającą standardy nowoczesnych komputerów dzięki dużym osiągnięciom technologicznym i wielu ważnym nowościom w branży.

Obecnie AMD oferuje najszersze w branży portfolio wiodących wysokowydajnych i adaptacyjnych    technologii procesorowych, łącząc procesory, karty graficzne, układy FPGA, adaptacyjne układy SoC, DPU i głęboką wiedzę na temat oprogramowania, aby umożliwić wiodące platformy obliczeniowe dla chmury, urządzeń brzegowych i końcowych.  Pracownicy AMD na całym świecie koncentrują się na budowaniu wiodących wysokowydajnych i adaptacyjnych produktów obliczeniowych, które przesuwają granice tego, co jest możliwe. Produkty i technologie AMD służą jako cyfrowe elementy składowe używane przez miliardy ludzi, prowadząc firmy z listy Fortune 500 i najnowocześniejsze ośrodki badań naukowych, aby zasilać usługi i urządzenia, które definiują współczesne życie.

Zgodnie z Regulaminem Przyjęć Członków do PIIT, prosimy o zgłaszanie swoich ewentualnych uwag dotyczących firmy w terminie do dnia 5 sierpnia 2022 roku na adres: biuro@piit.org.pl