MSZ: Targi China Hi-Tech Fair 2019

W dniu 13 listopada 2019 r. w centrum wystawienniczym Shenzhen Convention and Exhibition Center odbyło się otwarcie 21. edycji targów China Hi-Tech Fair (CHTF), które potrwają do 17 listopada. W ceremonii otwarcia uczestniczyli przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Kantonie.

Targi China Hi-Tech Fair należą do największych targów wysokich technologii w Chinach. W wydarzeniu co roku bierze udział prawie 3 tys. wystawców z ponad 50 krajów, którzy prezentują swoją ofertę na ok. 100 tys. m2 łącznej powierzchni wystawienniczej. Liczba odwiedzających przekracza 500 tys. CHTF to targi obejmujące tematyką takie obszary, jak: AI, smart city, smart home,inteligentne pojazdy, pojazdy bezzałogowe, energetyka odnawialna i zielone technologie, R&D, rozwiązania dla przemysłu obronnego, lotniczego i kosmicznego, medycznego, etc. W tym roku polską branżę wysokich technologii na CHTF reprezentowały firmy nowoutworzonego w Foshan klastra polskich technologii HiTechZone, które na swoim stoisku prezentowały opracowywane przez siebie technologie.

Wnioski:

Zrzeszanie się polskich przedsiębiorstw jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na zwiększenie możliwości umacniania ich pozycji na chińskim rynku, dlatego wspieranie takich inicjatyw leży w interesie gospodarczym Polski. Obecność polskiego klastra w Chinach jest czynnikiem, który może ułatwić polskim firmom stawianie pierwszych kroków na tutejszym rynku.

Promocja polskich przedsiębiorstw wysokich technologii w chińskiej Dolinie Krzemowej m.in. poprzez udział w takich targach jak China Hi-Tech Fair otwiera przed polskimi firmami cały wachlarz możliwości wejścia na dynamicznie rozwijający się rynek chiński. Dlatego zachęcamy polskie firmy oraz instytucje otoczenia biznesu do rozważenia udziału w przyszłorocznej edycji targów China Hi-Tech Fair i innych tego typu wydarzeniach. Może to być doskonała okazja do prezentacji własnego potencjału technologicznego i nawiązania interesujących kontaktów biznesowych.