Future Collars: Fundusz stypendialny Różnorodność w IT

W odpowiedzi na narastające wyzwania, które w ostatnim roku pojawiały się na rynku pracy oraz potrzebę wzmocnienia różnorodności, Członek PIIT - Future Collars, nowoczesna szkoła programowania i kompetencji cyfrowych online, powołała fundusz stypendialny Różnorodność w IT. Dzięki inicjatywie osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej i życiowej, będą mogły wziąć udział w kursach kompetencji cyfrowych i zdobyć zatrudnienie w branży IT.

Fundusz przeznaczony jest dla tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej, np. osoby z niepełnosprawnościami, kobiety przebywające na urlopach wychowawczych, uchodźcy, przedstawiciele grupy LGBTQ+, opiekunowie osób zależnych czy osoby, które straciły zatrudnienie w wyniku pandemii COVID-19.

Zdecydowałyśmy się na powołanie funduszu, ponieważ wierzymy, że da on szansę na zdobycie kompetencji cyfrowych oraz wzmocni pozycję na rynku pracy tych osób, które na co dzień mierzą się z problemem nierównego dostępu do nauki. Budowanie świata równych szans jest dla nas niezwykle ważne i mamy nadzieję, że wpływamy na ten proces poprzez zapewnianie wsparcia finansowego, merytorycznego, mentoringowego i edukacyjnego. Zdajemy sobie również sprawę, że różnorodność w zespołach projektowych stanowi ogromną siłę dla biznesu. Umożliwia tworzenie produktów i usług dostosowanych do potrzeb wszystkich użytkowników, co w konsekwencji przekłada się na sukces biznesu - mówi Joanna Pruszyńska-Witkowska i Beata Jarosz, założycielki Future Collars.

Beneficjenci funduszu będą mieli do wyboru następujące kursy: Tester Oprogramowania, Frontend Developer, UX Designer i Python Developer z oferty Future Collars. Dzięki wsparciu finansowemu partnerów programu: Future Collars, Santander, Ten Square Games oraz NESsT, stypendyści będą zobowiązani do opłacenia jedynie 10% kosztów bootcampu, resztę pokryje stypendium.

Fundusz zapewnia dodatkowo udział w trzymiesięcznym programie mentoringowym prowadzonym przez Dare IT oraz lekcje języka angielskiego dedykowane branży IT w szkole językowej Eklektika. Każdy stypendysta po zakończeniu kursu otrzyma certyfikat i niezbędne wsparcie w rekrutacji oraz procesie poszukiwania pracy gwarantowane przez ekspertów Future Collars. Ważnym elementem udziału w funduszu jest zaangażowanie społeczne beneficjenta, który po otrzymaniu certyfikatu będzie zobowiązany do odbycia wolontariatu i pomocy innym w wejściu do branży oraz zdobywaniu nowych kompetencji.

Osoby zainteresowane otrzymaniem stypendium powinny zgłosić swoją kandydaturę poprzez formularz do 23 czerwca.

WIĘCEJ