Firma Pentacomp (Członek Izby) aktywna w obszarze ochrony zdrowia w walce z COVID-19

Proces transformacji cyfrowej obszaru ochrony zdrowia trwa w Polsce już kilka lat. O konieczności informatyzacji  sektora zdrowia już się nie dyskutuje, to potrzeba oczywista. Ma znaczenie zarówno dla kadry medycznej, pacjentów, jak również decydentów i całego systemu państwowego.

Doświadczenia ostatnich kilku miesięcy udowadniają, że potrzeba wdrożenia systemu e-zdrowia jest wynikiem zmian we współczesnym świecie i zdecydowanie usprawnia funkcjonowanie w najtrudniejszych warunkach. Gdyby nie możliwość korzystania z teleporad, e-recept czy Internetowego Konta Pacjenta, liczba osób zarażonych COVID-19 pewnie byłaby w Polsce większa. Dzięki tym narzędziom pacjenci mogą zobaczyć historię wystawianych recept, skontaktować się z lekarzem, czy uzyskać e-receptę bez wychodzenia z domu. To znacznie ułatwia codzienne życie i przestrzeganie zasad kwarantanny.

Zachęcamy do zapoznania się  z rozwiązaniami Firmy Pentacomp - Członka PIIT, które wspomogły w dostosowaniu się do nadzwyczajnej sytuacji epidemii w Polsce:

https://www.pentacomp.pl/pl/proces-transformacji-cyfrowej-w-ochronie-zdrowia/