Zapraszamy do udziału w targach 21st Century Maritime Silk Road International Expo 2020

Konsulat Generalny RP w Kantonie weźmie udział m.in. w targach Guangdong 21st Century Maritime Silk Road International Expo 2020 (MSRE). Tegoroczna edycja organizowanych od 2014 r. targów odbędzie się w dniach 24-26 września 2020 r.

Targi MSRE są wydarzeniem wielobranżowym ukierunkowanym na promocję szeroko rozumianej współpracy krajów zaangażowanych w Inicjatywę Pasa i Szlaku (One Belt One Road) z Chinami, w tym w szczególności z prowincją Guangdong. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: http://msr-expo.com.

Prowincja Guangdong położona w południowej części Chin jest największym partnerem gospodarczym Polski wśród wszystkich chińskich prowincji. Ludność prowincji Guangdong liczy 111 mln obywateli, a PKB regionu według siły nabywczej dwukrotnie przewyższa PKB Polski. Obszar południowych Chin to ogromny rynek z dużymi możliwościami rozwoju sprzedaży, dlatego wejście na tutejszy rynek może oznaczać otwarcie ogromnych możliwości rozwoju dla polskiego eksportu.

Ze względu na występowanie zagrożenia epidemicznego w wielu krajach, w tym w Polsce i w Chinach, w pierwszej połowie roku odwołano lub przełożono szereg wydarzeń, a także wprowadzono obostrzenia w ruchu granicznym. Pomimo ciągłego obowiązywania pewnych ograniczeń, sytuacja na tutejszym rynku powoli wraca do normy. Obserwuje się wzrost aktywności chińskich firm starających się odbudować sieć powiązań biznesowych z zagranicą.

W związku z powyższym zachęcamy polskie firmy i instytucje otoczenia biznesu do zaangażowania w działalność promocyjną, w tym w ramach MSRE 2020, gdyż będzie to doskonała okazja do zaprezentowania polskiej oferty eksportowej i zbudowania podwalin pod przyszłe relacje biznesowe. Dla wystawców z Polski organizatorzy przewidują możliwość przyznania darmowej powierzchni wystawienniczej. W celu ustalenia możliwości bezpośredniego lub pośredniego udziału w SMRE (bezpośredni udział przedstawiciela polskiej firmy, wysyłka materiałów reklamowych, ofert, etc.) prosimy o kontakt z Konsulatem Generalny RP w Kantonie (karol.peczak@msz.gov.pl).