Photo

Raport - 20 lat telefonii cyfrowej w naszym kraju

Telefon komórkowy zaspokaja coraz więcej potrzeb ¾ badanych Polaków,  ⅔ ma telefon zawsze przy sobie, a dla niemal połowy telefon jest absolutnie niezbędny - to główne wyniki badań przeprowadzonych we wrześniu br. przez firmę ARC Rynek i Opinie. Przyczynkiem do badań było 20-lecie uruchomienia pierwszej sieci telefonii komórkowej w Polsce.

Codzienne życie Polaków w coraz większym stopniu opiera się wykorzystaniu rosnących możliwości telefonów komórkowych. Ponad 80% z nas posiada smartfony, więc używamy komórek jako wielofunkcyjnych urządzeń, dzięki którym nie tylko komunikujemy się, ale również czerpiemy informacje, robimy zakupy, zarządzamy swoimi finansami, czy załatwiamy urzędowe sprawy.

Komfort i oszczędność czasu sprawiają, że Polacy czerpią z coraz więcej satysfakcji z korzystania z telefonów komórkowych. Dla połowy połowy respondentów jest on przede wszystkim źródłem pozytywnych emocji i radości.

Nowych możliwości i funkcji urządzeń mobilnych będzie przybywać, i większość badanych odbiera to jako źródło kolejnych udogodnień. Niemal wszyscy Polacy posiadający smartfony codziennie korzystają z aplikacji mobilnych. Oznacza rosnący popyt na nowe usługi i rozwiązania technologiczne w miarę przybywania smartfonów. W konsekwencji, jeszcze mocniej wtopią się one w nasze życie, stając się nieodłącznym partnerem ułatwiającym nawigowanie w coraz bardziej cyfrowym świecie.

Badania przeprowadzono w dniach 14-20 września 2016 r. na ogólnopolskiej próbie 1002 respondentów.

Zapraszamy do zapoznania się z raportem.