Z Unii Z Unii

PIIT: Zaproszenie na debatę "Z Widokiem na nasze prawa cyfrowe", Wrocław, 26.02.2016

[16.02.2016] Szanowni Państwo,
 
Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej z siedzibą we Wrocławiu ma przyjemność zaprosić Państwa na debatę „Z Widokiem na nasze prawa cyfrowe".

Spotkanie będzie dotyczyć szans i zagrożeń technologii cyfrowej, dostępności Internetu oraz kwestii prywtaności w Internecie.
W charakterze prelegentów udział wezmą eksperci z Komisji Europejskiej, Facebooka, Fundacji Panoptykon oraz Centrum Cyfrowego: Projekt Polska.
Spotkanie odbędzie się w formie otwartej debaty, a udział w nim jest bezpłatny.
 
Więcej informacji: http://zwidokiemna.eu/
Formularz rejestracyjny: http://bit.ly/DomEuropyRej
KE we Wrocławiu na Twitterze: http://twitter.com/EUinWroclaw
Spotkanie będzie transmitowane na żywo na Facebooku. Zachęcamy do zadawania pytań przy użyciu hashtagu #debatawidok.
 
DEBATA OTWARTA
26.02.2016 GODZ. 14.00
DOM EUROPY
UL. WIDOK 10, WROCŁAW
 

Jakie szanse i zagrożenia tworzy rozwój technologii komunikacyjnych?
Jak na rozwoju superszybkiego Internetu może skorzystać Wrocław, Polska i Europa?
Jak pogodzić prywatność i bezpieczeństwo w sieci?
Jak stan cyfryzacji w Polsce wpisuje się w Jednolity Rynek Cyfrowy Unii Europejskiej?

Świat cyfrowy w coraz większym stopniu staje się światem naszej codzienności. Dotyczy to dostępności naszych danych i ich przetwarzania poprzez operacje na big data, a także połączenia urządzeń cyfrowych na poziomie jednostek i społeczeństwo poprzez Internet rzeczy. Rozwój technologii cyfrowych w wielu przypadkach odkrywa przed nami nowe możliwości w każdej dziedzinie życia. Jednak w parze z nimi idą również zagrożenia. Rządy i prywatne firmy mają dostęp do większej ilości danych, niż kiedykolwiek, a w Europie w ostatnich latach zaobserwowano rekordową liczbę cyberataków. Równolegle toczy się debata na temat wolności słowa w Internecie, prywatności w sieciach komunikacyjnych oraz nierównego dostępu do Internetu.

W ramach Agendy Cyfrowej UE, Komisja Europejska podejmuje szereg działań, zmierzających ku Jednolitemu Rynkowi Cyfrowego. Wśród nich znajdują się m.in. utworzenie wspólnej agendy cyberbezpieczeństwa; wspieranie cyfrowych startupów; rozwijanie sieci otwartych danych i bezpiecznej, inteligentnej technologii; zniesienie roamingu i innych przeszkód dla społeczeństwa informacyjnego oraz wdrażanie programów, rozwijających umiejętności cyfrowe.

W spotkaniu udział wezmą:

  • Anna Krzyżanowska, Kierownik Wydziału Sieci szerokopasmowe w Dyrekcji Generalnej ds. Sieci komunikacyjnych, treści i technologii, Komisja Europejska
  • Jakub Turowski, Dyrektor ds. polityki publicznej, Facebook
  • Anna Walkowiak, Prawniczka, Fundacja Panoptykon
  • Anna Mazgal, Dyrektorka Zarządzająca, Centrum Cyfrowe: Projekt Polska

Debatę poprowadzi Paweł Tkaczyk.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia do dn. 23 lutego  za pomocą formularza lub telefonicznie pod numerem 71 324 09 09.
Wstęp bezpłatny.